info@kimiyatrading.com

071-91311234 دفتر فروش دفتر مرکزی 91311234-021

جو
    
بازدید: 1125
    
زبان : فارسی
    

جو (barley) که یکی از قدیمی ترین گیاه زراعی کشت و یک ماده ی خوراکی با انرژی و پروتئین متوسط است که بیشتر خصوصیات آن حد واسط یولاف و گندم اهلی شده توسط انسان است در جایگاه چهارم کشت بعد از ذرت، گندم و برنج قرار دارد جو که یکی از مواد اصلی تولید کنسانتره و خوراک دام محسوب میشود کاه آن ارزش علوفه ای زیادی دارد قابل به ذکر است که آرد جو هم در مصرف غذایی تاثیر زیادی دارد.

جو دارای مقادیر متوسطی محافظت کننده ی تریپسین است. اکثر نمونه های جو دارای 4-9 درصد بتا- گلوکان هستند، اما در شرایط رشد و نمو خشک که باعث تسریع در بلوغ و برداشت زود هنگام جو می شود، این مقدار تا 15-12 درصد افزایش میابد.

جو دارای سطوح انرژی و پروتئین متوسط است و بدلیل قابلیت هضم بالا، خوراک مناسبی برای گاو، گوسفند، اسب، و سایر دام ها است. در مقایسه با یولاف هزینه ی تغذیه ی آن به ازای واحد انرژی تولیدی کمتر است. همچنین سطوح فیبر آن کمتر از یولاف است. تراکم انرژی بالاتر و وزن بیشتر در واحد حجم آن از دیگر ویزگی های این دانه است. بدلیل اینکه هسته ی این دانه سخت تر از هسته ی یولاف است، باید قبل از تغذیه عمل آوری شود. استفاده ی زیاد جو آسیاب شده احتمال بروز قولنج را افزایش می دهد. درتغذیه ی آن در اسب مانند یولاف باید از عدم وجود اجسام خارجی و کپک زدگی اطمینان حاصل کرد.

 

بخش زیادی از جو در مصرف دام، تهیه مالت، و بذری استفاده میشود که با توجه به این رقابت بیشترین سطح کشت را درایران میتوان در ردیف اول به استان های خراسان رضوی، کرمانشاه، لرستان، همدان، گلستان و فارس نام برد.

جو به دو نمونه جومعمولی و دوسر تقسیم میشوند که شرکت کیمیا زرین یکی از وارد کنندگان این دونمونه جو از کشورهای، روسیه، اکراین، رومانی و قزاقستان میباشد این شرکت قابلیت تامین این نمونه محصولات را با حجم بالای را دارد. خرید و فروش با قیمت مناسب این محصول باعث رضایت مندی مشتریان از خرید بدون واسطه در این کشور میباشند.  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت کیمیا زرین است

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس