info@kimiyatrading.com

071-91311234 دفتر فروش دفتر مرکزی 91311234-021

ذرت
    
بازدید: 1032
    
زبان : فارسی
    

ذرت ( maize و corn) ذرت یک گیاه بی نظیر و شگفت انگیز است، ذرت نه تنها به عنوان غذای اصلی انسان بلکه یکی از محصولات نقش آفرین در غذای د ام و طیور می باشد این محصول بیشتر به منظور تولید دانه خوراک انسان و دام و سیلو کشت میشود فراوده های نظیر آدرذرت، شیرینی، و کنسرو که روی این محصول قرار میگیرد باعث شده تا انسان ها از آن مصرف زیادی داشته باشند.

ذرت زرد عمده ترین غله مورد استفاده در جیره طیور است. این ماده بسیار پر انرژی بوده و معمولا عمده ترین منبع انرژی جیره هاست. ذرت معمولا بر اساس درجه ی آن به فروش میرسد. هرچه میزان نقایص این ماده ی خوراکی کمتر باشد، کیفیت آن بهتر است. با کاهش کیفیت ذرت، میزان اسیب های وارده و شکستگی دانه های آن بیشتر است و وزن ماده خشک آن کاهش میابد.

میزان انرژی ذرت بستگی به اندوسپرم نشاسته ای آن دارد که عمدتا ترکیبی از آمیلوپکتین بوده و البته بخش جنینی آن حاوی بیشترین مقدار روغن ذرت است.از انواع ذرت را میتوان به: 1-ذرت دانه اسبی.2- ذرت سخت یا بلوری. 3- ذرت آجیلی. 4- ذرت شیرین یا قندی، 5- ذرت نرم یا آردی نام برد که هر یک از آن ها در زندگی ما و حیوانات اهمیت زیادی را دارا میباشند.

ذرت دارای ریشه عمیق و قدرت بالا برای جذب مواد غذای خاک است ایران در حال حاصر یکی از وارد کنندگان این محصول به کشور میباشد که از بنادر شمالی و جنوبی با قراردادهای بین المللی شرکت کیمیا زرین وارد کشور میشود و شرکت کیمیا زرین جهان پوشش محصول را به صورت مویرگی در ایران به فروش میرساند.  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت کیمیا زرین است

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس