info@kimiyatrading.com

07136247166 دفتر فروش دفتر مرکزی 02188582744

خوراک اسب
    
بازدید: 818
    
زبان : فارسی
    

 خوراک اسب (Horse Feed) تغذیه اسب یک علم و هم یک هنر است و متخصص تغذیه باید هر دو را با هم داشته باشد. برای داشتن مدیریت صحیح تغذیه ای، باید اصولی را رعایت کرد. آگاهی از آناتومی و فیزیولوژی دستگاه گوارش، شناخت مواد مغذی و احتیاجات است، آگاهی از انواع سیستم های ارزیابی مواد مغذی، شناخت خوراک های معمول در تغذیه اسب، دانستن روش های مختلف جیره نویسی و تغذیه ی عملی در این رابطه اهمیت دارد.توانایی تشخیص تفاوت های فردی بین اسب ها نیز برای یک متخصص تغذیه ضروری است.

خوراک در دستگاه گوارش هضم و سپس جذب می شود تا نیازهای بدن را تامین کند. هضم در اسب شامل هضم میکانیکی، شیمیایی، آنزیمی و باکتریایی است. هدف از فرایند گوارش این است که مواد غذایی برای جذب آسان توسط بدن و اجزا ساده تری تجزیه شوند. فرایند جذب نیز شامل مراحلی است که طی آن مواد مغذی حاصل از خوراک ها از دیواره روده عبور کرده و به داخل خون لنف وارد میشوند.

جانوران دارای سیستم های گوارشی متنوع و تخصص یافته ای میباشند که به آنها امکان استفاده از رژیم های غذایی متفاوت و متنوع را می دهد. گوشتخواران که بیشتر تمایل دارند، غذای خود را به صورت آماده و غذایی سهل الهضم مصرف کنند، در مقایسه با دیگر حیوانات دارای دستگاه گوارش نسبتا ساده تری اند.

کربوهیدرات یکی از مهم ترین ترکیبات اصلی در بافت گیاهان است. حدود 70% از مواد  علوفه ای خشک و 85% از وزن غلات دانه ریز را کربوهیدرات تشکیل میدهد کلروپلاست سلول محل تولید کربوهیدرات طی فرایندی به نام فتوسنتز است.

کربوهیدرات ها در بدن جانوران بیشتر به صورت گلوکز و گیلکوژن وجود دارند این مواد انرژی مورد نیاز سلول و همچنین انرزی مورد نیاز برای انقباض ماهیچه را فراهم میکنند بنابراین اسب در غذای روزانه خود به مقدار بالایی از کربوهیدرات نیاز دارد. اگر کربوهیدرات در غذا به مقدار زیاد و بیش از حد لازم وجود داشته باشد، مقداری ازآن که صرف تولید انرژی نشده است، در بدن به صورت چربی ذخیره شده و باعث چاقی و افزایش نمره وضعیت بدنی(BCS) اسب می شود.   

 

 

 

   نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت کیمیا زرین است

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس