info@kimiyatrading.com

071-91311234 دفتر فروش دفتر مرکزی 91311234-021

قیمت خرید تضمینی گندم
    
تعداد بازدید: 386
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1400/7/24

خرید تضمینی گندم با نوسانات قیمت ایجاد شده در سال 98-99 با چالشهای مواجه شده که در حال بررسی و نرخ خرید آن در سال 1400 به زودی اعلام میگردد، مجموعه کیمیا تجارت زر با تمام توان جهت خرید با قیمت مناسب و همکاری دوجانبه در خدمت کشاورزان عزیز ایران میباشد. 

واریز ۷۳ درصد پول گندمکاران

🔊با ادامه عملیات خرید تضمینی گندم در ۱۲ استان‏ ‏، تاکنون ۴۱ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال به حساب گندمکارانی که گندم خود را تحویل مراکز خرید داده اند واریز شده است.

📍ارزش گندم‌های خریداری شده بیش از ۵۶ هزار میلیارد ریال است.هم اکنون عملیات خرید تضمینی گندم در استان‌های خوزستان، ایلام، فارس، بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، قم، کرمانشاه و لرستان در حال انجام است.

📍تاکنون در استان خوزستان بیش از یک میلیون تن گندم خریداری شده و خرید در استان ایلام به بیش از ۱۲۶ هزار تن رسیده است.استان فارس در آستانه تحویل ۱۰۰ هزار تن گندم قرار دارد. طول مدت خرید تضمینی گندم در ایت استان طولانی است به طوریکه از میانه فروردین شروع شده و آغاز خرید در مناطق شمالی به حدود تیرماه می‌رسد.در بوشهر ۳۰ هزار تن، در اصفهان که به تازگی وارد عملیات خرید شده، ۱۶۲ تن، سیستان و بلوچستان حدود ۱۳ هزار تن، در لرستان ۴۸۲ تن، هرمزگان بیش از ۲۳ هزار تن، کرمانشاه حدود ۳۰۰۰ و کهگیلویه و بویر احمد بیش از ۱۳ هزار تن گندم خریداری شده است.خرید گندم در ۲۸ اردیبهشت ماه نسبت به سال گذشته در همین روز ۱۱ درصد کاهش داشته است که دلیل آن کاهش قابل توجه بارندگی‌ها در کشور است.بخش زیادی از تولیدات گندم کشور که بیش از ۶۰ درصد را شامل می‌شود از نوع دیم است.


📌افزایش ٣ درصدی خرید گندم

🔊شرکت بازرگانی دولتی ایران از پرداخت ۴۱ هزار میلیارد ریال به حساب گندمکاران در طرح خرید تضمینی گندم خبر داد.

📍این افزایش مقدار خرید گندم در سال‌ِجاری به دلیل شرایط اقلیمی کشور و برداشت زودتر (دو هفته‌ای) در مقایسه با سال گذشته اتفاق افتاده است.

📎همچنین ارزش ریالی گندم‌های خریداری شده بیش از ۶۴ هزار میلیارد ریال است که با همت و تلاش دولت، سازمان برنامه و بودجه و سیستم بانکی، پول گندم کشاورزانی که تا تاریخ هجدهم اردیبهشت‌ماه نسبت به تحویل گندم خود به مراکز خرید اقدام کرده‌اند، اطلاعات و مشخصات آنها کامل بوده و فایل‌های آنان توسط مراکز خرید به بانک عامل ارسال شده به حساب آنان واریز شده است و تلاش می‌شود که در ادامه فصل خرید، روند پرداخت به همین شکل تداوم یافته و در حداقل زمان ممکن به حساب آنان واریز شود.گفتنی است، امسال هر کیلوگرم گندم با قیمت ۴,۰۰۰ تومان به اضافه ۱,۰۰۰ تومان جایزه تحویل خریداری می‌شود که نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. با توجه به اضافه شدن مبلغِ جایزه‌ی تحویلِ گندم توسط دولت (از قرار هر کیلوگرم ۱۰۰۰ تومان) به قیمت تضمینی قبل که ۴,۰۰۰ تومان بود، این جایزه همچنین به کشاورزانی که پیش از تصویب جایزه ۱۰۰۰ تومانی، گندم خود را تحویل داده‌اند تعلق می‌گیرد و به‌زودی به حساب همه گندمکاران واریز خواهد شد.

📌افزایش یک میلیون تنی برداشت گندم در روسیه

🔊آخرين برآوردها از ميزان برداشت گندم روسيه جهت سال ٢٠٢١، بواسطه وضعيت رطوبت خاك و بازنگرى در سطح زير كشت، با افزايش ١ ميليون تنى نسبت به آخرين پيش بينى در ماه گذشته، به حدود ٨١.٧ ميليون تن رسيد.

📎 البته در نظر داشته باشيم كه برآورد USDA حدود ٨٥ ميليون تن ميباشد كه معمولا در خصوص بازار روسيه، برآورد ميزان برداشت، از منابع داخلى بيشتر مورد بهره بردارى بازار قرار ميگيرد.برداشت جو هم با حدود ١٠٠ هزار تن افزايش حدود ١٩.٧ ميليون تن و ذرت حدود ١٤.٤ ميليون تن پيش بينى ميشود. ذرت و جو در سال ٢٠٢٠ به ترتيب حدود ١٣.٩ و ٢٠.٩ ميليون تن برداشت شده بود.البته، تا زمان برداشت هنوز زمان كافى باقى مانده و احتمال تغيير شرايط با توجه به وضعيت جوّى و بارش هاى احتمالى، خواهد بود.📌خرید تضمینی گندم از یک میلیون تن گذشت

🔊مرتضی سعادتی‌کیا،‌ مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران: خرید تضمینی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم به ارزش حدود ۴۳هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تا ۱۸ اردیبهشت در کشور صورت گرفته است.تاکنون بیش از ۵۳ هزار کشاورز گندم‌کار در ۸ استان کشور، محصول خود را در قالب حدود ۳۱۶ هزار محموله به مراکز خرید تحویل داده‌اند.

📎استان خوزستان با ۸۱۰ هزار تن، پیشتاز خرید این محصول در کشور است. استان‌های ایلام ۱۰۳ هزار تن، فارس ۵۷ هزار تن و کرمان با ۵۷ هزار تن در رتبه‌های بعدی قرار دارند و استان‌های بوشهر، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان نیز در حال انجام عملیات خرید هستند.خرید گندم از ۱۱ فروردین در کشور آغاز شده و تا حدود آبان به طول می‌انجامد. خرید تضمینی دانه‌های روغنی نیز در کشور آغاز و تاکنون ۲۱ هزار تن کلزا خریداری شده است.

📌قیمت خرید تضمینی گندم به زودی بررسی می شود

🔊رییس نظام صنفی کشاورزی گفت: قرار است قیمت خرید تضمینی گندم به زودی در شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی بررسی و اصلاح شود.

📎محمد شفیع ملک‌زاده با بیان اینکه اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم هنوز در دستور جلسه شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی قرار نگرفته است، گفت: قرار است در اولین جلسه شورا بعد از تعطیلات قیمت گندم بررسی و اصلاح شود.

📍وی ادامه داد: مصوبات شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی رسمی و لازم الاجراست و طبق قانون باید به درستی اجرا شود.

📎رییس نظام صنفی کشاورزی اضافه کرد: این شورا مصوب کرد که شرکت بازرگانی دولتی ایران مباشر خرید تضمینی گندم باشد. به همین دلیل شرکت بازرگانی دولتی براساس همان قیمت ۴۰۰۰تومانی که مهر سال گذشته دولت اعلام کرد خرید تضمینی گندم را انجام خواهد داد و در صورتی که قیمت ها اصلاح شود، موظف خواهد بود براساس قیمت اصلاح شده گندم خریداری کند.

📍وی در پایان با بیان اینکه شرکت بازرگانی دولتی دستورالعمل خرید گندم را صادر و ابلاغ کرده است، گفت: اگر از گندمکاران گندم خریداری و نرخ خرید تضمینی نیز اصلاح شد شرکت بازرگانی دولتی موطف خواهد بود مابه التفاوت را به گندمکاران پرداخت کند.

📌جزئیات آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم

🔊حسن حنان اظهار داشت: خرید تضمینی گندم از دهه دوم فروردین ماه در کشور آغاز و تاکنون ۲۰ هزار تُن گندم در استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، هرمزگان و کرمان خریداری شده است.

📍معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران، افزود: سال گذشته در همین مقطع ۵ هزار تُن گندم خریداری شده بود و در سال جاری ۲۰ هزار تُن خریداری شده که البته دلیل این افزایش، آغاز زودتر خرید تضمینی در کشور به دلیل کاهش بارندگی‌ها بوده است.

📎وی با بیان اینکه امسال بارندگی‌ها نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد و نسبت به میان مدت ۴۰ درصد کاهش داشته است، گفت: برای خرید تضمینی گندم در سال جاری ۴۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی پیش بینی شده است که ۲۲ هزار میلیارد تومان از منابع عمومی دولت، تأمین و طی ماه‌های اردیبهشت، تا پایان مرداد به حساب گندم کاران واریز خواهد شد.

📍 همچنین ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای خرید تضمینی نیز پس از تأمین به کشاورزان گندمکار پرداخت می‌شود.

📌تغییرات قیمتی در انتظار دانه سویا

🔊با توجه به محدوديت تامين دانه سويا و بالا رفتن قيمت در سال زراعى جارى، به نظر بايد براى سال ٢٠٢١/٢٠٢٢ انتظار تامين، توليد بيشتر دانه را داشته باشيم.

📍در امريكا، طبق گزارش USDA در روز چهارشنبه، انتظار ميرود كه سطح زير كشت دانه نسبت به سال قبل، حدود ٤٪؜ افزايش داشته باشد.

📎با توجه به روند افزايشى ميزان عملكرد محصول در سال هاى قبل، افزايش ٦درصدی از ميزان توليد دانه و تا حدود ٣٨٤ ميليون تن، پيش بينى ميشود.

📌میزان موجودی گندم در چین، بازار را شوکه کرد

گزارش عرضه و تقاضاى روز جمعه USDA، تقريبا در خصوص ذرت و سويا، در راستاى انتظار بازار بود. اما، گزارش ميزان موجودى گندم (در چين) تقريبا بازار را شوكه كرد.ميزان مصرف گندم در چين با ٥ ميليون تن افزايش به حدود ١٥٠ ميليون تن رسيد؛ در حالی که ميزان مانده آخر دوره گندم در امريكا تا حدودى افزايش داشت و به ٢٣.١٨ ميليون تن رسيد.

📍توجه بيشتر بازار بر ذرت، در بازار امريكا و تاثير آن بر بازار آتى شيكاگو متمركز بود؛ به نحوی که ميزان مصرف داخلى ذرت در امريكا طبق گزارش ماه آوريل، با ٢ ميليون تن افزايش به حدود ٣٠٧.٣٥ ميليون تن رسيد.اساسا اين افزايش مصرف، به دليل رشد تقاضاى بازار اتانول است و در همين حال ميزان موجودى آخر دوره در امريكا هم با ٤ ميليون تن كاهش به حدود ٣٤ ميليون تن برآورد شد.

📍گزارش سويا، تقريبا آهنگ كاهش تقاضا را بر بازار نواخت. برآورد افزايش ميزان برداشت دانه در برزيل تا سقف ١٣٦ ميليون تن (حدود ٢ ميليون تن بيشتر از گزارش ماه قبل)، كاهش ٢ ميليون تنى تقاضاى بازار چين تا سقف ١١٤.٧ ميليون تن و افزايش مانده آخر دوره در امريكا تا حدود ٣١.٦ ميليون تن. بايد در نظر داشته باشيم كه موج دوم شيوع بيمارى آنفولانزاى خوكى در چين و معدوم كردن مجدد دام ها، از علل كاهش تقاضا دانه سويا به شمار می رود.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت کیمیا زرین است

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس